Okul Çantası seçimi yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Okul Çantası seçimi yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Okul Çantaları

02 September 2021 09:46

Anaokulu İçin Renkli ve Rahat Seçenekler

Anaokulu, eğitim hayatının ilk basamağı olarak her çocuğun en unutulmaz dönemleri arasında yer alan önemli bir süreçtir. Bu dönemde 3 ile 6 yaşları arasında bulunan çocuklar, onları okul için heveslendirecek renkli, eğlenceli ve ilgi çekici çanta modellerine yönelir. Dünyayı yeni algılamaya başlayan ve çocukluğun getirdiği dinamizmi ruhlarında taşıyan anaokulu çocukları için, seçkin markaların birbirinden sağlam, kaliteli ve göz alıcı ürünleri tercih edilebilir. Bu dönemde anne babaların çanta seçimi konusunda çocuğu yormayacak ve beslenme çantası, favori oyuncak ve gerekli diğer eşyaların taşınacağı küçük ürünleri göz önünde bulundurması gerekir. Çocuğun taşıyabileceği kadar ağırlığı fiziksel olarak onu yormayacak şekilde dizayn eden ergonomik tasarımlara sahip olan ürünler tercih etmek ise bir diğer gerekliliktir. Genellikle tek gözlü, minimal modellerde üretilen pek çok okul çantası anaokulu dönemi için en uygun alternatiflerdendir. 

Anaokulu çanta modelleri için tıklayın. 

Beslenme Çanta modelleri için tıklayın.

Mataralar için  tıklayın. 

Kalemkutuları için tıklayın.

 

Okula İlk Adımda Kaliteli Alternatifler 

İyi bir okul çantası ilkokul dönemlerinin de vazgeçilmezlerindendir. Kitap ve defterler ile tanışılan bu çağlarda çocuklar, eğitim konusunda oldukça enerjik ve istekli bir tavır sergilediğinden kullanacakları okul aksesuarlarına da oldukça düşkün bir tavır sergiler. Bunun yanı sıra çok sayıda kitap ve defter taşıma gerekliliği ortaya çıktığından çocuğun kullanacağı çantanın kullanım özellikleri de ayrıca önem taşır. Çocuğun daha rahat hareket edebilmesi için eğer ki servis veya okulunda merdiven çıkmıyorsa çekçekli okul çantası türleri tercih edilebilir. Sırt kısmına monte edilen bir çekçek sistemi ile yerle sürüklenebilen bu ürünler, çocukları okul günlerinde sırtlarında ağır bir yükle dolaşmaktan kurtarmak için elverişli bir alternatif alanı yaratır. Tekerlekli okul çantası tasarımları çocuğun rahat hareket etmesini sağladığı gibi, onu okula bırakan anne babanın da işini kolaylaştıracak bir seçimdir. Çanta seçimi esnasında çocuğunuzun tercihlerine güvenmek ise okul konusunda onu iyice cesaretlendirmek için tercih edilebilecek bir yöntemdir. Siz de Notebook'un evinize kadar getirdiği bu ünlü markaların en kaliteli ürünlerini tercih ederek çocuğunuza eğlenceli ve kullanışlı bir deneyim sunabilirsiniz.

İlkokul çanta modelleri için tıklayın.

Tekerlekli modeller için tıklayın.

Beslenme Çanta modelleri için tıklayın.

Mataralar için tıklayın. 

Kalemkutuları için tıklayın.


Birbirinden Tarz Ortaokul Çantaları 

Okul çantası ortaokul dönemi için de birbirinden şık ve kaliteli imkanları ile ön plana çıkan bir üründür. Çocukluktan gençliğe yavaş yavaş adım atılan bu dönemde, bireylerin tercihleri ve zevkleri iyice belirginleşmeye başladığından bu yaş grubu için üretilen çantaların daha ince detaylar ile tasarlanması gerekir. Bu yaş grubu için üretilen genç okul çantası tasarımları genellikle stil sahibi görünümleri ile dikkat çeker. Düz renklerin ve keskin çizgilerin ortaya çıktığı bu dönem için okul çantası markaları özel koleksiyonlar ortaya çıkararak öğrencilere sevecekleri ve hevesle kullanacakları ürünler sunar. Ayrıca ortaokul döneminde ilkokula nazaran daha büyük okul çantası modellerine rastlanır. Bu nedenle yapı olarak daha geliştirilmiş ve artan yük nedeni ile daha ergonomik hale getirilmiş ürünler iyi birer alternatif olma özelliği gösterir. Sırt destekli okul çantası çeşitleri, okuldan sonra özel ders ya da kurs gibi başka faaliyetlere başlayan öğrenciler için son derece etkili çözümler yaratır. Bu sayede gelişim çağında sırt ve boyun sorunlarının ortaya çıkması ihtimali azaltılarak öğrencilerin sağlığını korumak da mümkün hale gelir. 

Daha çok kitap defter ve kişisel eşyanın taşınmasının zorunlu hale geldiği ortaokul döneminde çantalardaki cep ve bölme sayılarının da artış göstermesi gerekir. Ünlü markaların seçkin ürünlerinden oluşan birbirinden farklı koleksiyonlarda iki ya da üç gözlü okul çantası türleri pek çok öğrencinin tercih listelerinde üst sıralarda yer alır.

Genç Sırt çantası modelleri için tıklayın. 

Eastpak, Coral High, Benetton, Slazenger ...

Kalemkutuları için tıklayın.Lisenin Özgür Ruhunu Yansıtan Modeller 

Lise çağlarının özgür ruhunu yansıtan pek çok model de okul çantalarının önde gelen ürünlerindendir. Okul çantası lise döneminde genç olarak adlandırılacakları bir çağda öğrenciler için hem dış görünüşleri hem de kullanım özellikleri ile önemli hale gelen bir üründür. Sade okul çantası pek çok lise öğrencisinin favorilerindendir. Klasikten ve modernlikten yana olanlar için siyah okul çantası iyi bir seçenek oluştururken daha dinamik bir görüntü yaratmak isteyen öğrenciler için rengarenk ürünler de diğer alternatif grupları olarak beğeniye sunulur.

Genç Sırt çantası modelleri için tıklayın. 

Eastpak Coral High, Benetton, Slazenger ...

Kalemkutuları için tıklayın.


Üniversitenin Heyecanını Ortaya Çıkaran Okul Çantaları

Üniversite okul çantası kullanımının bir parça da olsa azaldığı bir dönem gibi görünse de, bu yıllarda da pek çok öğrenci, işlevsel ve şık sırt çantalarını ve askılı çantaları kullanmaya devam eder. Üniversitenin hızlı yapısına uygun olarak bu dönemde çapraz okul çantası çeşitleri arasından zevke en uygun ürünü seçmek etkili bir tercihtir. Üniversite yıllarında okul çantası kadın ve erkek kullanıcılar için aynı stilin paylaşılmasına olanak sağlayan bir alan yaratır. Bu döneme uygun aksesuarlar arasında maskulen ve feminen çizgilerin hoş ve göz alıcı çizgilerine rastlamak mümkündür. Askılı okul çantası daha az kitap taşınacak dönemlerde etkili bir eşya olarak kullanılabilir. Sınav dönemi gibi yoğun çalışmaların yapıldığı dönemlerde ise çok gözlü, rahat sırt çantaları en doğru ve konforlu seçim olarak kullanıcıların karşısına çıkar. Farklı tarzlar ve stil ögeleri üniversite döneminde kullanılmaya uygun çanta modellerinin vazgeçilmezlerindendir. Bu ürünlere örnek olarak gösterilebilecek kare okul çantası dizaynları, şıklıkları ve görünüşlerine göre geniş olan hacimleri ile tercih nedeni haline gelir.

Genç Sırt çantası modelleri için tıklayın. 

Eastpak Coral High, Benetton, Slazenger ...

Kalemkutuları için tıklayın.


"Okul çantası nereden alınır?", diye düşünüyorsnız siz de çocuklarınız ya da kendiniz için Notebook'un sizlere sunmuş olduğu fırsatlarından yararlanabilirsiniz. İster üniversite ister lise ister ilkokul çantası olsun, aradığınız yüzlerce farklı ürünü bulabilir, bulduğunuz ürünler arasından en beğendiklerinizi kolayca satın alabilirsiniz. Okul çantası indirimleri ile çocuklarınızı, yeğenlerinizi ya da kardeşlerinizi sevindirebilir, kendiniz için seçeceğiniz en havalı ürünleri ise dolabınıza ekleyebilirsiniz. Her yaştan kullanıcının bütçesine uyacak markaların eşsiz tasarımlarını yansıtan indirimli okul çantası çeşitleri ile tarzınızı gözler önüne serebilirsiniz.